Tipy na výlety

Blízké okolí nabízí bohaté možnosti na pro turistiku nejrůznějšího charakteru.
Zde vám nabízíme ty nejzajímavější z nich.

Hrad Bezděz

Vydat se na zříceninu královského hradu Bezděz vyžaduje trochu energie, protože stoupáte do prudkého kopce. Odměnou jsou však krásná zastavení křížové cesty a hlavně nádherný výhled z Velké věže. Bezděz založil v roce 1264 Přemysl Otakar II a roku 1279 tu byl uvězněn jeho syn Václav II. s matkou, královnou Kunhutou. V letech 1661-1785 tu fungoval Klášter montserratských benediktýnů. Velmi inspirativním místem se také nechal pohltit básník Karel Hynek Mácha pro dílo Máj. Hrad je častým dějištěm zajímavých akcí.

Vzdálenost od nás: 10 km
Vhodné pro: rodiny s dětmi, zájemce o historii
Oficiální web: www.hrad-bezdez.eu

Hrad Houska

Pokud máte rádi tajemno a k tomu dobrodružnou povahu, neměli byste si nechat ujít hrad Houska. Možná vás uhrane pověst o průrvě do pekla nebo to skutečné, totiž vyřezávané ze dřeva, které se na hradě nachází. Zajímavá je také skála prostupující celým hradem. Tajemný je nejasná skutečnost, proč byla Houska postavena. Nebyl k tomu totiž důvod a už vůbec se neví kdo ji nechal postavit. Každopádně se tato nádherná historická památka nachází v malebném Kokořínsku a láká i na noční prohlídky.

Vzdálenost od nás: 18 km
Vhodné pro: milovníky tajemna, zájemce o historii
Oficiální web: www.hradhouska.cz

Zámek Lemberk

V kouzelné podhorské krajině Lužických hor se skrývá zámek Lemberk, který jako původně gotický hrad nechal vystavět ve 13. století Havel z Lemberka, manžel sv. Zdislavy. Její dobročinnost byla legendární a v roce 1995 byla prohlášena svatou. Hrad byl později přestavěn na renesanční zámek a nakonec do stávající raně barokní podoby. Až do roku 1945 byl v držení Clam-Gallasů.
Obdivovat můžete nejen barokní štukovou výzdobu, původní Zdislavinu světnička, rytířský sál, ale také černou kuchyni a clam-gallasovský apartmán z 19. století.

Vzdálenost od nás: 34,5 km
Vhodné pro: rodiny s dětmi, zájemce o historii
Oficiální web: www.zamek-lemberk.cz

Zámek Lemberk

Foto: Milan Drahoňovský (www.cesky-raj.info)

Zámek Zákupy

Habsburský zámek se chlubí luxusními a bohatě zařízenými pokoji s vybavením z poloviny 19. století, které pamatují letní pobyty císaře Ferdinanda Dobrotivého. Zachována je i kaple, v níž se roku 1900 oženil následník trůnu František Ferdinand d´Este s Žofií Chotkovou. Prohlídky mají trasy jak pro dospělé, tak i pro děti. V zámeckém příkopu potěší především ty nejmenší medvěd Medoušek, v blízkosti se nachází park a zahrada. Sklepení skrývá pohádkové princezny. Zámek Zákupy je místem, kam se rád vracel i císařpán.

Vzdálenost od nás: 26 km
Vhodné pro: rodiny s dětmi, zájemce o historii
Oficiální web: www.zamek-zakupy.cz

Zámek Zahrádky

Zámek Zahrádky vybudoval v 16. století Jan z Vartenberka, v 17. století zase patřil Albrechtu z Valdštejna. Dalším majitelským rodem byli Kounicové, přičemž jedné z manželek věnovala Božena Němcová dílo Babička. Zámek patří Univerzitě Karlově, sloužil k přípravě zahraničních studentů ke studiu. V roce 2003 ale vyhořel.
Kolem zámku se rozkládá velký park se starými a vzácnými dřevinami. 300 let stará Valdštejnská lipová alej vede do jedné z nejstarších bažantnic u nás. Oblast byla vyhlášena vesnickou památkovou zónou.

Vzdálenost od nás: 13 km
Vhodné pro: rodiny s dětmi
Oficiální web: http://zahradkycl.cz

Zámek Zahrádky

Foto: flyfoto.cz

Ještěd

Foto: kct-tabor.cz

Ještěd

Slavný horský hotel s vysílačem, za jehož návrhem je architekt Hubáček, stojí ve výšce 1012 m n. m. Ale žádné strachy z náročných výstupů. Na Ještěd vás totiž může pohodlně dovézt kabinová lanovka z Horního Hanychova. Unikátní věž, která je významnou dominantou regionu, získala mezinárodní architektonickou cenu. Při návštěvě si můžete užívat jedinečný pohled na Liberec a okolí a v restauraci si vychutnat klasické nebo zážitkové menu. Výlet se dá spojit s dalšími aktivitami, jako návštěvou ZOO nebo botanické zahrady.

Vzdálenost od nás: 63 km
Vhodné pro: rodiny s dětmi
Oficiální web: www.jested.cz

ZOO Liberec a Botanická zahrada

Nejstarší zoologická zahrada u nás se rozkládá v 13ha areálu a chová více než 170 druhů zvířat. Mezi lákadla ZOO založené už v roce 1919 jsou bílí tygři nebo třeba takin čínský. Pozorovat můžete ohroženého osla somálského nebo početnou skupinu populárních šimpanzů.
Liberecká botanická zahrada se může pochlubit hlavně sbírkami tropických rostlin a i ona je nejstarší v naší republice. Najdete tu unikáty jako nejstarší kamelie v Evropě, nejdéle pěstovanou bonsaj v Evropě a populární obří leknínovitou rostlinu viktorii.

Vzdálenost od nás: 63 km
Vhodné pro:
Oficiální web: www.zooliberec.cz a http://www.botaniliberec.cz

Aquapark Babylon v Liberci

Aquapark prošel rekonstrukcí a získal podobu příběhů Julese Verna. Prožijete v něm zábavný den plný relaxace a pohody. Přivítá vás malebné přímořské městečko s vysokým majákem, kde si užijete atrakce jako aquazorbing, tobogány, nebo tajuplný mořský svět pod vodní hladinou s mořskými živočichy a korály. Můžete využít i služeb sauny nebo wellness. Jedinečná je laser show, která se koná 3x denně. Návštěvu můžete zkombinovat se vstupem do supermoderního science centra iQLANDIA, které se nachází naproti.

Vzdálenost od nás: 62 km
Vhodné pro: rodiny s dětmi
Oficiální web: www.centrumbabylon.cz

Muzeum Škoda Mladá Boleslav

Milovníkům automobilů by nemělo uniknout muzeum firmy, která vypráví svůj příběh už od roku 1895. Historie a legenda značky ŠKODA je prezentována na 1 800 m2 výstavní plochy se třemi tématickými částmi: Tradice, Evoluce a Výroba, ve kterých vás čeká historie značky i historické vozy. Můžete si prohlédnout nejen statickou prezentaci, ale i moderní interaktivní prvky a audiovizuální média, což umožňuje vnést do muzejních prostor více emocí. Součástí muzea je i muzejní prodejna, moderní kavárna a restaurace Václav.

Vzdálenost od nás: 40 km
Vhodné pro: milovníky aut
Oficiální web: museum.skoda-auto.cz/

Museum Škoda v Mladé Boleslavi

Foto: motorkari.cz

Park Mirakulum v Milovicích

Park Mirákulum Milovice

Chcete si užít den plný zábavy a dopřát sobě i dětem řadu zajímavých a nápaditých aktivit? Pak zamiřte do Parku Mirákulum v Milovicích, kde na 10 ha najdete lesní hřiště (i v korunách stromů), vodní svět, kontaktní ZOO, obří trampolíny a houpačky, lanová centra, podzemní chodby, prolézačky, ale také úzkokolejnou železnici. Ta spojuje park se sousedním Tankodromem. O víkendech, prázdninách a svátcích probíhá živý program. Pro děti od 12 měsíců je připravena Země prasátka Pigyho. Součástí je i pestrá nabídka stravování.

Vzdálenost od nás: 60 km
Vhodné pro: rodiny s dětmi
Oficiální web: www.mirakulum.cz

Peklo u České Lípy

Pokud se vydáte do českolipského Pekla, procházíte hlubokým údolím Robečského potoka s bizarními útvary skal. Oblast je národní přírodní památkou, ve které se nachází řada ohrožených druhů rostlin (bledule jarní, prvosenka vyšší, stulík žlutý) a živočichů (výr velký, ledňáček říční, skorec vodní). Územím vede 4km naučná stezka, z velké části po povalových chodníčcích. Vychází po červené trase z městské části Dubice až do obce Zahrádky a je určena pouze pěším. Výlet je možné spojit s návštěvou zříceniny hradu Jestřebí.

Vzdálenost od nás: 16 km
Vhodné pro: pěší turisty
Oficiální web: http://www.ceskolipsko.info/dr-cs/7647-cesta-do-pekel.html

Peklo u České Lípy

Foto: turistika.cz

Hrad Sloup ve Sloupu v Čechách

Na Českolipsku v obci Sloup se na 31m pískovcové skále se svislými stěnami nachází stejnojmenný skalní hrad a poustevna ze 13. století. Během historie byla skála měněna a doplňována o další objekty. Skalní prostory byly vytesány a dostavovány jak uvnitř skály, tak i na povrchu. Historické nálezy říkají, že tu sídlili lidé již v pravěku. Jedním z obyvatel byl lapka Mikeš Pancíř ze Smolna. Ke zničení hradu došlo během 30leté války. Zajímavě a důmyslně propojené skalní objekty však stojí za pozornost i dnes.
Vzdálenost od nás: 32 km
Vhodné pro: rodiny s dětmi
Oficiální web: www.hradsloup.cz

Aquapark v České Lípě

Pokud se chcete vyřádit ve vodě, můžete zavítat do Plaveckého bazénu Sever v České Lípě, který prošel kompletní rekonstrukcí. Najdete tu nejen vyžití pro ty nejmenší, jako brouzdaliště a dětský bazén, ale také řadu aktivit pro starší děti i dospělé: vířivka, divoká řeka, skluzavka, tobogán, vodní atrakce, vodotrysk, nechybí třeba ani chrliče.
Součástí areálu je také možnost občerstvení, samozřejmý je dozor plavčíka. K navození krásného odpočinku pomohou i masáže nebo sauna.

Vzdálenost od nás: 24 km
Vhodné pro: rodiny s dětmi
Oficiální web: www.sportlipa.cz
Kontakty

Rekreační středisko Elite
Karel Lev
Pod Borným 261
471 63 Staré SplavyPřidejte si nás do přátel


Další možnost ubytování

Hledáte ubytování v bungalovu? Podívejte se ZDE

Sledujte nás

© 2016 Všechna práva vyhrazena | Vyrobeno v Expertia.cz